KONST / Litografier / Färglitografi 13977398
nr 1397 7398
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 321/360, sjuksköterska. Motivet: 27x38cm, yttermått inklusive ram: 42x52cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 maj 2021
kl 20:21:14
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman